۱۳۹۴/۰۲/۰۸

دهها کشته، کارنامه ی تلفات هفته ی گذشته سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در سوریه ... 4 فرمانده ی بلند پایه و عضو ارشد، تنها در يك روز كشته شدندبا اعلام اسامی و انجام مراسم های تشييع و تدفين اعضای ايرانی، پاكستانی و افغان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی (سپاه قدس) كه در درگيری هفته ی گذشته با ارتش آزاد (جبهه ی جنوبی؛ سه زير شاخه ی جيش اليرموك، فرقه عمود حوران و المعتز بالله) در بصری الحرير در استان درعا كشته شدند، ميتوان اكنون ليست جانباختگان را تكميل كرد. اين برای اولين بار است كه 4 عضو ارشد سپاه در يك روز در سوريه كشته می شوند.
در آگهی ترحيم آنها، مطابق رويه ی مرسوم، آمده كه اين افراد در جنگ با "داعش" كشته شده اند. لازم به تكرار نيست كه داعش در استان درعا حضور ندارد و در سه سال اخير نيز در كل خاك سوريه موردی وجود نداشته است كه اعضای سپاه در درگيری با گروه موسوم به دولت اسلامی كشته شده باشند. ارتش آزاد كه در اين منطقه فعال است و تمام فيلم ها، عكس ها و مدارك از اجساد را منتشر كرده، زير نظر بشار الزعبی، ژنرال سرشناس جدا شده از ارتش سوريه فعال است كه همزمان فرماندهی كل جبهه ی جنوبی را نيز در اختيار دارد.
نكته ی آخر اينكه فهرست زير دستكم ٣ افغان ديگر را كه تصاوير اجسادشان موجود است ولی شناسايی نشده اند، شامل نمی شود (منبع).

4 درجه دار سپاه:
هادی کجباف، لشكر 7 وليعصر خوزستان http://goo.gl/C5zmxw
حسین بادپا، لشكر 41 ثارالله كرمان http://goo.gl/9beCjh
روزبه هلیسائی، لشکر 8 نجف آباد http://goo.gl/AB0dzF
سید جلال حبیب پور، لشکر كربلای 24 مازندران http://goo.gl/XvY6MX
1 طلبه - شبه نظامی اهل قم: محمد مهدی مالامیری http://goo.gl/tDtI18
1 عضو بسیج شهرستان کرج: محسن کمالی دهقان http://goo.gl/7WHZiL
8 افغان:
مرتضی محمدی، سید احمد احمدی (مشهد) http://goo.gl/B49Esp
عبدالصمد حسینی و رمضانعلی بخشی (شهر ری) http://goo.gl/7kwsid
عباس کریمی (پاکدشت ورامین) http://goo.gl/5qMbKV
عیسی نادری (آران و بیدگل) http://goo.gl/cA2ODG
محمد جواد محمدی (کرمان) http://goo.gl/ZvzZr5
حسين كريمی http://goo.gl/7sdpWG
5 پاکستانی: نوروز علی درویش، هادی حسین، طاهر حسین، شهادت علی و سید رضی شاه http://goo.gl/TIosRP


عكس يادگاری شبه نظاميان افغان و ايرانی پيش از شروع حمله ی ناموفق به مواضع ارتش آزاد سوریه در بصر الحرير در استان درعا كه به كشته و زخمی شدن اكثر اين افراد انجاميد.
* فرد با عمامه: محمد مهدی مالاميری كه در اين عمليات كشته شد (منبع).