۱۳۹۴/۰۱/۱۷

افشای تحرکات واحد 190 سپاه قدس ... هواپیمایی ماهان همچنان سلاح، نیرو و تجهیزات سپاه پاسداران را به سوریه می فرستد!


تاریخچه ای (لینک هایی به ترتیب زمانی) از اتهامات به ماهان ایر (در مورد همکاری گسترده با نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، علی الخصوص در سوریه) و تحریم های مرتبط به آن:
آمریکا شرکت هواپیمایی ماهان ایر را تحریم کرد
تحریم هواپیمایی ماهان و واکنش سپاه پاسداران به اتهام ترور
روزنامه نیویورک تایمز: ایران از طریق عراق به سوریه کمک تسلیحاتی و نظامی ارسال می ‌کند
نیویورک تایم: ایران از طریق عراق به سوریه کمک نظامی می‌کند
نقش عراق در قاچاق اسلحه ایران به سوریه
آمریکا شرکت‌های هواپیمایی ایران را متهم به ارسال سلاح به سوریه کرد
واکنش آمریکا به انتقال سلاح به سوریه با هواپیماهای مسافربری ایران
وزارت دارایی آمریکا هواپیماهای ایرانی را تحریم کرد
واکنش آمریکا به انتقال سلاح به سوریه با هواپیماهای مسافربری ایران
شناسایی ۱۱۷هواپیمای ایرانی 'متهم به حمل اسلحه به سوریه'
ایالات متحده تحریم هایی در ارتباط با خشونت در سوریه برقرار می کند
ماهان و واسطه‌ها، تحریم‌ها را دور زده‌اند
تحریم ۱۹ فرد و شرکت به اتهام واسطه‌گری برای هواپیمایی ماهان
«واحد ۱۹۰» سپاه قدس چه می‌کند؟

***

آشنایی با ماهان ایر:


هواپیمایی ماهان یک شرکت هواپیمایی خصوصی! ایرانی است، که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۹۲ در کرمان تأسیس گردید. بدین ترتیب، هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی! فعالیت خود را در سال ۱۳۷۱ آغاز نمود. سهام‌دار عمدهٔ هواپیمایی ماهان (Mahan Air)، مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین!!! است (این مؤسسه در سال ۱۳۶۶ به ثبت رسید. اعضای هیات موسس این موسسه مرکب از حجت السلام سیدیحیی جعفری، امام جمعه وقت کرمان!، و سیدحسین مرعشی، استاندار وقت کرمان!، بودند. در آن زمان قاسم سلیمانی نیز که  در حال حاضر فرمانده ی نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است، فرمانده ی لشکر ۴۱ ثارالله کرمان! بود) ... هواپیمایی ماهان در روز چهارشنبه، ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱ از سوی ایالات متحده ی آمریکا به‌ علّت کمک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تحریم شد ...هواپیمایی ماهان یکی از بکار گیرندگان عمده ی هواپیماهای ایرباس ای۳۱۰ می باشد. 


امروز دوشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ (06 آوریل 2015): همانطور که در وبسایت این شرکت (تصویر بالا) مشاهده می کنید، کشور سوریه، شهر لاذقیه و فرودگاه بین المللی باسل اسد، هیچگونه جائی در شبکه ی پروازی خارجیِ هواپیمائی ماهان ندارد.

***

شرح ماجرا:
مخالفان بشار اسد در روز یکشنبه، (05 آوریل 2015) با انتشار ویدئوی زیر از تلاش خود برای هدف قرار دادن هواپیمایی مسافربری متعلّق به رژیم سوریه بر فراز ادلب که (به اعتقاد آنها) حامل سلاح، تجهیزات و نیرو از فرودگاه لاذقیه به فرودگاه حلب بوده، خبر دادند ...


در عکس زیر، لوگوی شرکت ماهان ایر، و نوع هواپیما که به احتمال فراوان ایرباس ای۳۱۰ می باشد، با اندکی دقّت و توجه، مشخص است ... (لینک تائید خبر در صفحه ی فیس بوکیِ طرفداران رژیم بشار اسد و جمهوری اسلامی، بزبان فارسی)
 

***

عکس هایی دیگر (تزئینی)، از ایرباس های ماهان ایر:

قضاوت با شما!