۱۳۹۴/۰۹/۲۳

روس پرستی، کار دست رسانه سپاه پاسداران داد! "مشرق نیوز" همچنان صحنه های بازی های کامپیوتری را به جای واقعیت جا می زند!

وبسایت حکومتی مشرق (وابسته به سپاه پاسداران) روز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - 2015 December 13، لینکی خبری، با عنوان فیلم/ حمله وحشتناک بالگرد MI-24 روسیه علیه داعش را منتشر کرد (در صورت حذف و پاک شدن! لینک در وبسایت مشرق، در اینجا (متن) یا اینجا (عکس) و یا اینجا (ویدئو) ببینید).
***


همانطوریکه در ویدئوی بالا (پایین تیتر اصلی) مشاهده می کنید! این صحنه ها که مشرق نیوز از آنها با این توضیحات یاد می کند: "در این ویدئو شاهد حمله وحشتناک بالگرد MI-24 روسیه علیه داعش با دور بین حرارتی و موشک های نقطه زن هستید"، در واقع صحنه هایی از بازی کامپیوتری Apache Air Assault (محصول سال 2010) می باشند.
فهمیدن این موضوع آنقدر سخت نیست که در ویدئوی منتشر شده توسط مشرق نیوز، انگلیسی صحبت کردن خلبانان با لهجه ی آمریکایی یا شلیک موشک هلفایر! از هلیکوپتر آمریکایی آپاچی!!، ما را به شک نیندازد! 
در ویدئوی بالا که گیم پلی بازیِ (یا همان روند بازی) فوق است، در 08:28 تا 10:45 (دقیقه ی 8 و ثانیه ی 28 تا دقیقه ی 10 و ثانیه ی 45)، صحنه هایی شبیه به آنچه مشرق نیوز ادعا کرده، را می توانید مشاهده کنید!!!

مشرق نیوز با این ویدئوی جعلی در حالی از مورد هدف قرار گرفتن داعش توسط روسیه (در سوریه) خبر می دهد که طبق اعتقاد و اعلام کشورهای غربی، اکثر حملات هوایی مسکو به جای آن که مواضع نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را هدف قرار دهد، پیکارجویانی (عمدتاً میانه روهایی) را که با نیروهای رژیم بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در جنگ هستند، هدف گرفته است (لینک مرتبط 1، لینک مرتبط 2، لینک مرتبط 3، لینک مرتبط 4، لینک مرتبط 5، لینک مرتبط 6، لینک مرتبط 7).

***


"مشرق نیوز" قبلاً هم سابقه ی انتشار چنین شاهکار!!! هایی را داشته است!!