۱۳۹۴/۰۲/۲۶

افکار عمومی ایران و دخالت نظامی در سوریه ... مدافعان حرم خواهر امام حسین یا مدافعان حریم پسر حافظ اسد؟!"اغلب اطرافیانی که از اقدام شهید کجباف مطلع بودند این اقدام را نقد می‌ کردند و حتی وقتی که ایشان بعد از مجروحیت در بیمارستان بستری بودند ملاقات‌ کنندگان نیز ایشان را سرزنش می‌ کردند و شهید کجباف در آن حالت که مجروح هم بودند و به سختی تکلم می‌ کردند جواب می‌ دادند که جبهه ی ما الان همانجاست و ما با اسرائیل می‌ جنگیم". (http://goo.gl/cDzoQ6)
 
این خاطره‌ ی همسر هادی کجباف، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به تازگی در استان درعای سوریه به دست ارتش آزاد کشته شده است می باشد، نمایی از واقعیت جاری امروز را نشان میدهد که علیرغم پروپگاندای پُر سر و صدای مقامات جمهوری اسلامی در توجیه دخالت نظامی در سوریه، افکار عمومی ایران نسبت به حکومت بشار اسد و حمایت ایران از وی چه دیدی دارند.
تصویر بالا نیز، که از مراسم ختم یکی دیگر از جنگجویان کشته شده در سوریه (مدفون در قم) گرفته شده، جلوه‌ ی دیگری است از همین واکنش‌ های داخلی که جایی در رسانه‌ های رسمی کشور ندارند.
فشار انتقادات از "سید امین حسینی" به خاطر نقشش در سوریه و جنگیدنش برای حکومت بشار اسد در سطحی قرار داشته که باعث شده است تا این شبه‌ نظامی پیش از مرگ در وصیت نامه ی خود در مقام پاسخ برآید. | منبع