۱۳۹۱/۰۷/۰۶

افشای سناریوهای کپی شده و نخ نمای وزارت اطلاعات و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سوریه


روز پنج شنبه ، 27 - 09 - 2012 ، تلویزیون اورینت (حامی مخالفان حکومت بشار اسد) پرده از سناریویی مضحک و نخ نما از رژیم بشار اسد برداشت ، که برای ما ایرانی ها نیز بی شباهت به داستان ها و سناریوهای بیشرمانه و مضحک رسانه های وابسته حکومتی و سازمان های اطلاعاتی - امنیتی جمهوری اسلامی ، نیست .


***


و امّا داستان چیست ...

موضوع به یک نظامی ناراضی و گریخته از ارتش بشار اسد (از وی بعنوان موسس گردان أبوعمارة در ارتش آزاد سوریه نام برده شده است) ، با نام " یاسر فوزی العبد " بر می گردد . در ویدئوی پایین همانطور که دیده می شود ، وی پس از دستگیری بعنوان یک تروریست و قاتل مزدور ، در شبکه تلویزیونی رژیم سوریه ، معرفی می گردد! (06 - 03 - 2012) در واقع وی در تلویزیون حکومتی رژیم بشار اسد ، بر علیه خودش اعتراف می کند!!!
و اما موضوع به همین جا ختم نمی شود ...

وی در 26 - 09 - 2012 در دمشق و طی کنفرانسی تحت عنوان " کنفرانس احزاب و گروههای سیاسی مخالف داخل سوریه " (که بیشتر شبیه یک سیرک حکومتی برای فرصت دادن بیشتر به حکومت بشار اسد ، برای کشتار بیشتر مردم سوریه و خریدن وقت برای نجات حکومت وی و نیز ایجاد اپوزیسیونی ساختگی است) ، از وی بعنوان فردی نام برده می شود که سلاح خود را داوطلبانه و با اختیار خودش کنار گذاشته است!!! (ویدئوی پایین) 

و داستان همچنان ادامه دارد ...

رسانه های جمهوری اسلامی (از جمله خبرگزاری مهر) ، بی اعتنا به شرافت و رسالت رسانه ای خود (که هیچوقت نداشته اند) ، با منبع موثق فرض کردن تلویزیون کم حافظه و دروغگوی رژیم بشار اسد ، این خبر را انعکاس داده اند ...

بخشی از متن خبر ، در خبرگزاری مهر را با هم می خوانیم ، که کاملاً متناقض با آنچه که در بالا شرح داده شد ، می باشد : ... در ادامه فردی به نام یاسر العبد فرمانده سابق گروههای مسلح موسوم به ارتش آزاد در حلب با ابراز پشیمانی از مشارکت در اقدامات خشونت آمیز علیه ارتش و مردم سوریه، رسماً جدایی خود از گروههای مسلح را اعلام کرد. وی خاطر نشان کرد من با تسلیت به خانوده های قربانیان، سلاح خود را داوطلبانه و با اختیار خودم کنار گذاشتم ...