۱۳۹۴/۰۳/۲۴

بالاخره رسانه های جمهوری اسلامی هم اعتراف کردند ... افغان های مقیم ایران در سوریه و پول های مزدوریِ آغشته به خون زنان و کودکان سوری
پیش از این فیلم‌ های متعددی از افغان‌ های مقیم ایران در سوریه را در این صفحه دیده بودید؛ افغان‌ هایی که بدست مخالفین مسلّح سوری (ارتش آزاد / جبهه اسلامیه) در حلب و درعا اسیر شده بودند؛ آنها در فیلم های بازجوئی اظهار میکردند که کارگر ساختمانی بوده‌ اند و با چند هفته آموزش کار با اسلحه، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام شده‌ اند.
امروز، 14 ژوئن 2015، برای اولین بار یک خبرگزاری رسمی وابسته به ستاد کل نیروهای مسلّح جمهوری اسلامی ایران مصاحبه‌‌‌ ای با یکی از افغان‌ های مقیم ایران و زخمی شده در جنگ سوریه انجام داده است که در آن اظهارات مطرح شده ی پیشین تائید می شود. بخش هایی از مصاحبه ی "ابوعلی؛ رزمنده ی مدافع حرم افغانستانی" با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس را در زیر می خوانید:
- حدود 5 سال است كه از افغانستان به ايران مهاجرت كردم. در اين مدت به عنوان كارگر روزمزد امرار معاش كرده و به همراه خانواده ام زندگی می كنم. از طريق دوستانی كه داشتم با حال و هوای سوريه آشنا شدم؛ حدود يك هفته بود كه خواب حرم بی بی حضرت زينب (س) را می ديدم؛ با همسرم مشورت كردم، ايشان اول راضی نبود، گفت نرو، ولی من اصرار به رفتن كردم. سرانجام عازم سوريه شدم.
- ابتدا ثبت نام می كنيم و منتظر می شويم تا ما را صدا كنند، پس از آن يك روز را مشخص می كنند و به پادگانی می رويم و پس از آن تقسيم بندی شده و بين 25 تا 35 روز نيروها آموزش می بينند.
- در سریِ اول اعزام ده روزی آموزش ديده بوديم و رفتيم عمليات.
- در حال حاضر تعداد بچه های فاطميون افزايش پيدا كرده. اول گروهان بوديم، بعد تيپ و بعد به لشکر رسيديم به طوری كه الان چندين هزار نفر هستيم. ما به طور تقسيم بندی شده در سوريه می جنگيم با برادران زينبيون [تیپ پاکستانی‌ های سپاه پاسداران] در ارتباط هستيم. به هنگام عمليات با هم هستيم، يا ما وسطيم يا حزب الله سمت چپ و اين روند متغير است.
- در زمان شهادت ابوحامد من سمت مرز اسراييل [استان قنیطره ی سوریه] منطقه ی دير الحدث بودم كه الان دست نيروهای مقاومت است.
- الان هر كجا را می گيريم همه ی تجهيزات را برمی داريم و 100 نفر از بچه های فاطميون را آنجا می گذاريم و 100 نفر از حزب الله لبنان و از بچه های بسيج سوريه نيز تعدادی حضور می يابند.
- در عمليات با بچه های زينبيون [پاکستانی‌ های مقیم ایران] ارتباط داريم، حدود 2 هزار نفرند؛ رزمندگان خوب و آماده ای هستند.
- اگر عكس ما پخش شود دولت افغانستان برای ما جريمه و زندانی می بُرَد، چون با اعزام رزمندگان افغانستانی به سوريه مخالف است.
منبع: http://goo.gl/Q6nxV7

بیشتر از آرشیو:
* فیلم جلسه ی بازجویی "حبیب پناهی"، افغان اسیر شده بدست مخالفین:
"ما ایران مجوز [اقامت] نداشتیم، گفتند برین اونجا [سوریه] بعدش به شما مجوز داده میشه... میگفتن به شما دو میلیون تومن برای دو ماه میدیم... من ایران نمیتونستم کار کنم مجوز نداشتم، اونها هم گفتن بیا سوریه، بعد برگرد آزاد کار کن. راحت کار کن بهت پاسپورت میدیم… 10 روز در ایران آموزش کار کلاشینکف دیدیم و بعد با هواپیمای مسافربری اومدیم سوریه." 
http://goo.gl/Hi7oOk

* فیلم جلسه ی بازجویی "علی مرادلی"، افغان اسیر شده بدست مخالفین:
http://goo.gl/Yg89SM

* گزارش CNN از اعزام افغان های مقیم ایران به سوریه:
http://goo.gl/PzvaSg

* گزارش ترجمه شده ی هفته نامه ی اشپیگل آلمان، از افغان‌ های مقیم ایران در جنگ سوریه:
https://goo.gl/WtesOT

* برگه ی اقامت حسین کریمی، کشته شده در بصری‌ الحریر:
https://goo.gl/8AQ36R