۱۳۹۳/۱۱/۲۸

حقایق سوریه در قفس رسانه های داعش وارِ جمهوری اسلامی / انتهای رذالت و وحشیگریِ تلویزیون خامنه ای کجاست؟!


وبسایت شبکه ی دروغ پراکنیِ خبر (متعلّق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران)، روز یکشنبه 26 بهمن 1393 (15 فوریه ی 2015)، خبری با عنوان زیر را در خروجی خود قرار داد:


متاسفانه یا خوشبختانه، سایر سایت های حکومتی و وابسته ی جمهوری اسلامی نیز، اقدام به انتشار و یا باز نشر این خبر مُضحک، کذب و سراسر مهندسی شده نمودند. از جمله: جهان نیوز، شبکه ی خبری زمان، باشگاه خبرنگاران و ... .


***


اصل ماجرا چه بوده است؟!

ترجمه ی عکس بالا (منبع): "شما در دوما بی‌ گناهان را می‌ کُشید، امّا آنچه شما را می‌کُشد، غرور و شرف دوماست."
 
تصویر بالا، یک عکس از تظاهراتی است که در روز جمعه 24 بهمن 1393 (13 فوریه ی 2015) توسط مخالفان بشار اسد و انقلابیون سوری در حلب برگزار شد. در این روز که از سوی مردم، جمعه ی " دومای قتل‌ عام گشته " نامگذاری شده بود، تظاهراتی مشابه در شهرهای دیگر نیز در جهت همبستگی با مردم شهرک دوما (واقع در غوطه ی شرقی دمشق یا بعبارتی همان حومه ی پایتخت سوریه) شکل گرفت.


این تظاهرات پس از آن برگزار شد که هواپیماهای ارتش رژیم سوریه طی یک هفته بمبارانِ پیاپیِ این شهرک، دست کم 120 نفر را کشتند و بیش از 400 تن را زخمی کردند. (تائید خبر 1 - تائید خبر 2) ضمناً شما (بیننده و خواننده ی گرامیِ وبلاگ من) برای دیدن احساسات، همدردی، تصاویر مرتبط با حادثه و تظاهرات و اعتراضاتِ دیگر نقاط سوریه و جهان در محکومیتِ کشتار (های) دوما می‌توانید هشتگِ #دوما_تباد را در شبکه‌ ی اجتماعی فیسبوک و http://goo.gl/fHjcF4 را برای توئیتر، دنبال کنید [هشدار: ممکن است برخی تصاویر هشتگ دلخراش باشد].


سوءِ استفاده ی کثیف و ناشیانه ی شبکه ی خبر جمهوری اسلامی از این ویدئوی اعتراضیِ مخالفان حکومت دمشق: 
این ویدئوی اعتراضی، توسط مردم دوما (فعالین رسانه ای) در 15 فوریه ی 2015 (26 بهمن 1393)، علیه وحشی گری های رژیم بشار اسد و جمهوری اسلامی ایران (بعنوان اولین شریک جرم و جنایاتِ دیکتاتور پلید سوریه) و سکوت مرگبار جامعه ی جهانی در قبال جنایات رژیم دمشق (از جمله حملات هوایی و توپخانه ایِ کورکورانه و پرتاب بمب های غیر دقیق و بسیار مخربِ بشکه ای و ... عمدتاً بر علیه مناطق مسکونی و خانه های مردمِ غیر نظامی)، منتشر شد. 
با این هدف و با این امید که دنیا بشنود، بداند و درک کند که اقدام وحشیانه و ضد انسانی داعش در زنده سوزاندن خلبان اردنی، روزانه توسط بشار اسد (با پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران) در ابعاد بسیار گسترده تری علیه غیر نظامیان و در راس آنها کودکان مظلوم این شهر (یعنی دوما)، انجام می گیرد.


جدا از غیرنظامیانِ این شهر، حتّی گروه جيش الإسلام که کنترل شهرک دوما و غوطه ی شرقی دمشق را بر عهده دارد، همپیمان ارتش آزاد سوریه بشمار رفته و با گروه داعش، دشمن و مخالف است.
البته امروز اهداف پیدا و پنهان جمهوری اسلامی و رسانه های مزدور و وابسته ی آن برای همگان روشن شده است. این اولین دروغ شبکه ی خبر نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود! شبکه ی خبر در روز دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳، در خبری تحت عنوان تصویر زندان های مخوف داعشی ها در ریف دمشق گروه جيش الإسلام و ارتش آزاد سوریه که خود شدیداً و اساساً مخالف داعش هستند (و حداقل بیشتر از ارتش بشار اسد با داعش جنگیده و می جنگند و مهمتر اینکه مانند بسیاری از مردم سوریه و مخالفان مسلّح و یا غیر مسلّح حکومت، داعش را ساخته و پرداخته ی رژیم بشار اسد و جمهوری اسلامی ایران، برای به انحراف کشاندن انقلاب مردم سوریه و تخریب وجهه ی مخالفان معتدل می دانند)، را زیر مجموعه ی داعش و در واقع خود داعش، معرفی کرد!


قضاوت با شما!