۱۳۹۱/۰۷/۱۳

خشم و نفرت تهرانی ها از حمایت های بیشرمانه جمهوری اسلامی از رژیم جنایتکار بشار اسد | مردم شعار دادند : "سوریه رو رها کن ، فکری به حال ما کن"

 

شعار معترضان ایرانی ، خطاب به سردمداران جمهوری اسلامی :

(رژیم) سوریه رو رها کن ، فکری به حال ما کن

 

لینک ویدئوها | ویدئوی یک ؛ ویدئوی دو


 

 

***

 

العربیه : معترضان تهرانی که در اعتراض به نابسامانی اوضاع اقتصادی در ایران و بالا رفتن ناگهانی و شتابزه قیمت ارز در این کشور، دست به اعتراض خیابانی زده اند، در شعارهای خود از حکومت می خواهند حمایت از رژیم سوریه را رها کرده و فکری به حال اوضاع اقتصادی ایران کند. آن ها شعار می دهند: "سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن."

جمهوری اسلامی ایران همپیمان نظام بشار اسد رئیس جمهور سوریه است و مقام های تهران از جمله سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران بارها تاکید کرده اند که اجازه سرنگونی نظام بشار اسد را نخواهند داد.


برخی گزارش ها از کمک های هنگفت اقتصادی و نظامی تهران به نظام بشار اسد حکایت می کند تا بتواند در مقابل اعتراض های بی سابقه ای که با آن روبرو است، مقاومت کند.


اعتراض های روز چهارشنبه 3-10-2012 تهران با تعطیلی بازار در این شهر چند میلیونی همراه بود. این اعتراض ها در بعضی مناطق شهر با یورش نیروهای پلیس روبرو شد که به درگیری میان معترضان و نیروهای دولتی انجامید.